Glass Dekor, ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna
Oddział Warszawa
Oddział Trójmiasto
tel. 34 327 40 00
biuro@glassdekor.pl

Wieloletnie doświadczenie oraz rozbudowany park maszynowy pozwala na produkcję paneli szklanych w najlepszej jakości. Produkcję paneli szklanych prowadzimy od A do Z. W naszym zespole posiadamy szklarzy, którzy zajmują się rozkrojem oraz obróbką szkła według zadanych wytycznych. Szklarze pracują na specjalnym sprzęcie - stole do rozkroju szkła Intermac, szlifierce dziewięciowrzecionowej, wiertarce do szkła oraz nowoczesnej myjce do szkła. Nowością w naszym parku maszynowym jest centrum obróbcze do szkła włoskiej firmy Intermac. Pozwala ono na wycinanie dowolnych kształtów w szkle. 

 

Nadruk na szkle koordynują drukarze obsługujący najwyższej klasy plotery drukujące Flora 2000 HUV oraz Agfa Anapurna M2050, które pozwalają na osiągnięcie wyjątkowej jakości obrazu. Plotery te drukują w technologii UV, co oznacza że druk jest utrwalany światłem ultrafioletowym.
W przeciwieństwie do druku solwentowego, gdzie wydruk musi dosychać przez 24 godziny, wydzielając w tym czasie szkodliwe lotne rozpuszczalniki organiczne, w druku UV farba utrwalana jest natychmiastowo i po wyjęciu z maszyny wydruk gotowy jest do użytku. Ponadto, ogromną zaletą jest możliwość nadruku bezpośrednio na dowolnym materiale oraz fakt, że druk jest odporny na promienie słoneczne, wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. Jednocześnie tusze przez nas stosowane posiadają odpowiednie atesty oraz są bezwonne, co umożliwia stosowanie wydruków we wnętrzach. Nasza firma jest jednym z nielicznych producentów, stosujących technologię bezpośredniego nadruku UV na szkle. Własna maszyna drukująca w technologii UV oraz nasze doświadczenie gwarantuje wytrzymałość produktu i jego wysoką jakość. Po nadruku na panele nakładana jest warstwa białego lakieru, która zabezpiecza wydruk i sprawia, że jest on niespotykanie odporny na zadrapania. Większość producentów paneli szklanych stosuje technologię laminacji lub klejenia folii z nadrukiem na szkło. Ta technologia jest powszechnie znana ze swoich licznych wad - folia po pewnym czasie się odwarstwia, między folię a szkło dostają się zabrudzenia, od ciepła powstają pęcherze na folii, klej użyty do montażu reaguje z folią i ją odparza powodując wypalone placki. 

W przypadku nadruku bezpośrednio na szkle gwarantujemy idealne schodzenie się wzoru między elementami - oznacza to że jedna grafika może tworzyć całość na kilku taflach. Takiej gwarancji również nie otrzymamy w metodzie klejenia folii na szkło.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z naszego stanowiska drukarskiego: 

 

Sprawdź z czego składa się nasz produkt:

produkt

GLASS DEKOR jest EKO!

Nasza firma stara się dbać o środowisko przy każdym podejmowanym kroku. W przeciwieństwie do innych firm, działania Glass Dekor nie koncentrują się głównie na niwelowaniu szkodliwych skutków działalności, lecz na eliminowaniu ich przyczyn. Oprócz standardowych procedur racjonalnej gospodarki zasobami, energią, wodą i odpadami, naszą główną aktywnością skupioną na działaniu na korzyść matki natury jest stosowanie ekologicznych materiałów i surowców. Nasze farby stosowane podczas produkcji nie wydzielają szkodliwych związków chemicznych VOC (Volatile Organic Compounds - lotne rozpuszczalniki organiczne). Produkty wykorzystywane w dalszej obróbce wydruków również są nieszkodliwe dla środowiska i pochodzą od producentów propagujących ekologiczne działania lub stosujących politykę zrównoważonego rozwoju. Przy doborze naszych partnerów staramy się najpierw poznać ich oraz ich podejście do dbania o środowisko, a dopiero później kierujemy się względami ekonomicznymi. Glass Dekor zachęca do bycia EKO!

 

Skontaktuj się z nami

Glass Dekor
ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna

tel. 34 327 40 00

792 600 612

biuro@glassdekor.pl

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:00.
Odbiory możliwe od godziny 6:00.

Oddział Warszawa

Polub nas!