Glass Dekor, ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna
Oddział Warszawa
Oddział Trójmiasto
tel. 34 327 40 00
biuro@glassdekor.pl

Jak zamawiać panele szklane na wymiar?

Jeśli zamawiasz panele szklane na wysyłkę lub z odbiorem osobistym, pomiaru musisz dokonać we własnym zakresie. Przeczytaj poniższy poradnik, aby wykonać to poprawnie.
Pomiarów zawsze dokonujemy, kiedy meble oraz blat są już zamontowane.
1. Zmierz odległość między blatem a górnymi szafkami. Wysokość należy zmierzyć w kilku miejscach, ponieważ blat lub szafki mogą być krzywo zamontowane. Jeśli nie ma możliwości wyregulowania szafek, pozostają nam dwa wyjścia:
a) bazować na najmniejszej wysokości (polecane jeśli różnica wymiarów jest mała - między 1 a 3 mm). 
b) podać różniące się wymiary oraz zaznaczyć dwa kąty proste 

szybazkatami

Następnie zmierz odległość między ścianami (szerokość docelowej tafli).

2. Jeśli w panelu mają być otwory, zmierz odległość od boku do środka otworu oraz od dołu do środka otworu.

szybazkatami

3. Odejmij po 1mm z każdej strony, aby później bezproblemowo zamontować panele szklane.

4. Jeżeli tafle będą łączyć się ze sobą w rogu pod kątem 90 stopni, należy od jednej z nich odjąć grubość szyby + 1mm na klej, gdyż jedna będzie zachodzić na drugą. 

5. Wykonaj rysunek odręczny bądź komputerowy z gotowymi wymiarami paneli szklanych. Wymiary podaj w milimetrach.

6. Jeśli zamówienie składa się z wielu szyb, na rysunku umieszczaj je od lewej do prawej. Jeśli któraś z tafli ma być hartowana, oznacz to na rysunku. Jeżeli zamawiasz osobny element pod okap, podaj również odległość od krawędzi szyby poniżej, abyśmy mogli idealnie dopasować wzór. Nie jest to konieczne w przypadku paneli lakierowanych. 

szybazkatami

7. Wymiary prześlij do nas mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8. Jeżeli panel ma nieregularny kształt, to jego wewnętrzne rogi będą miały promień zaokrąglenia r=6.

zaokraglenie

9. W mailu podaj również numer wybranego wzoru oraz rodzaj i grubość wybranego szkła.


Jaki rodzaj szkła będzie dla mnie odpowiedni?

GRUBOŚĆ

Podstawowa grubość paneli stosowana w większości przypadków to 4mm. Panele szklane produkujemy jednak również w innych grubościach: 6mm, 8mm, 10mm oraz 12mm.

Panele grubsze stosuje się przykładowo na blatach, podłogach lub jeśli element szklany posiada dużo wycięć. 

Kabiny prysznicowe zazwyczaj wykonuje się ze szkła o grubości 8mm.

HARTOWANE CZY NIE?

Szkło hartowane stosuje się coraz częściej ze względu na jego wysokie bezpieczeństwo. Posiada większą wytrzymałość mechaniczną oraz większą odporność na wysokie temperatury. Proces hartowania polega na podgrzaniu tafli do temperatury około 700 °C, a następnie bardzo szybkim schłodzeniu. Powoduje to zmianę mikrostruktury szkła na wysokokrystaliczną. Przy rozbiciu szkło hartowane rozpada się na setki małych kawałeczków o tępych krawędziach. Dlatego też określa się je mianem bezpiecznego.

W przypadku paneli szklanych szkło hartowane stosuje się w kilku przypadkach. Bezwzględnie hartuje się wszystkie panele szklane, które mają znajdować się za kuchenką gazową. Hartuje się również panele prysznicowe oraz panele z dużą ilością wycięć. W kuchniach użycie szkła hartowanego zalecane jest na całej powierzchni, aby długo cieszyło właścicieli.

Zamówienia realizowane wysyłkowo wykonujemy w całości wyłącznie ze szkła hartowanego. 

Czy panele mogą być montowane bezpośrednio za kuchenką gazową? 

Tak, panele hartowane mogą być montowane za kuchenką gazową. Między panelem a płytą powinna zostać zachowana minimalna odległość 10 cm, a ogień nie może bezpośrednio dotykać panelu. Panel opalany bezpośrednio ogniem nie pęknie, ale grafika może ulec przebarwieniu. W przypadku bliskiej odległości dużych palników zalecamy zakup dodatkowej osłony z przezroczystego szkła, którą można wykorzystywać jako deskę szklaną.

FLOAT CZY OPTIWHITE?

Jeżeli zależy Ci na tle w kolorze śnieżnej bieli lub idealnym beżu, zalecamy szkło optiwhite, głównie jeśli panele mają być w okolicy białych frontów. Zwykłe szkło float może powodować wrażenie zielonkawej poświaty na jasnych kolorach. 
Różnica nie jest widoczna w przypadku grafik kolorowych oraz ciemnych, w odcieniach czerni i brązu. Poniżej wizualizacja różnic na przykładowych grafikach.

Grafika z motywem kawy na białym tle - szkło optiwhite

szybazkatami

Grafika z motywem kawy na białym tle - szkło float

szklofloat1

Grafika z motywem storczyków białym tle - szkło opti

szybazkatami

Grafika z motywem storczyków białym tle - szkło float

szklofloat2

Grafika z motywem abstrakcji na jasnym tle - szkło opti

szybazkatami

Grafika z motywem abstrakcji na jasnym tle - szkło float

szklofloat3

Grafika z motywem panoramy miejskiej - szkło opti

szybazkatami

Grafika z motywem panoramy miejskiej - szkło float

szybazkatami

Jak widać w przypadku ostatniej, kolorowej grafiki nie widać żadnej różnicy.


WYBÓR GRAFIKI

Grafikę mogą Państwo wybrać :
- wchodząc w zakładkę wzory  - dowolna ilość grafik na jedno zamówienie
- ze strony https://stock.adobe.com/pl/ (dawniej www.fotolia.pl) - jedno zdjęcie z oferty abonamentowej w cenie zamówienia
- ze strony www.shutterstock.com - dopłata za zdjęcie
- ze strony www.artskinali.com - dopłata za zdjęcie 

Wybierając grafikę należy brać pod uwagę docelowe wymiary panelu oraz orientację grafiki. Jeśli panel ma być poziomy, prosimy nie wybierać pionowych obrazów.

szybazkatami

Jeżeli panel jest dość długi a niski np. 3200x450, grafikę można powielić. 

szybazkatami

Powielenie proste oraz umiejscowienie grafiki tylko w jednym miejscu jest możliwe wyłącznie wtedy, kiedy grafika ma jednolite tło - np. białe.

Do każdego zamówienia wykonujemy bezpłatnie 3 wizualizacje. Abyś mógł przekonać się jak wybrana grafika będzie wyglądać w Twoim wnętrzu, wykonujemy również wizualizacje 3D na zdjęciu pomieszczenia.

Mnogość grafik niektórych klientów przyprawia o delikatny zawrót głowy. Warto więc z góry określić kilka cech, które będzie miała nasza idealna grafika na panel szklany.

1. Kolorystyka

W przypadku mebli w odcieniach brązu - na przykład dąb, wenge, sonoma - zalecane są grafiki w podobnych kolorach: odcieni beżu, kremu, brązu, grafiki w sepii.
Jeśli fronty meblowe są w kolorach bieli, czerni, czerni i bieli lub szarości mamy spore pole do popisu - będą tutaj pasowały zarówno grafiki kolorowe - te nadadzą minimalistycznej kuchni unikalnego charakteru, jak i grafiki czarno-białe - jako spójne uzupełnienie.
Szklane panele lakierowane w jednym kolorze często wybierane są do małych kuchni, które potrzebują optycznego powiększenia.

2. Wzór

W tym przypadku należy zdać się tylko i wyłącznie na swój gust. Do paneli kuchennych pasuje niemal wszystko - abstrakcje, kwiaty, panoramy miast, kawa, owoce, górskie widoki, trawy, tulipany, geometryczne wzory i wiele innych.
W aranżacjach łazienkowych królują motywy SPA, ZEN, rafy koralowe, rybki, wodospady oraz kwiaty. Nie jest to jednak regułą i jeśli chcesz w łazience mieć panel szklany z motywem lamparciej skóry - nic nie stoi na przeszkodzie.
Właściciele nowoczesnych wnętrz zazwyczaj wybierają wzory geometryczne, linearne, minimalistyczne. Fani wnętrz klasyczcznych często wybierają imitacje marmuru lub drewna.

Wybierając grafikę pamiętajmy, że panele będą towarzyszyć nam w codziennym życiu przez następne kilka lat.

3. Proporcje

Pamiętamy o wcześniej opisanych wskazówkach odnośnie proporcji: na długi panel zdjęcia panoramiczne, na panele pionowe nie wybierajmy grafik poziomych.

4. Projekt indywidualny

Na życzenie wykonujemy projekty indywidualne. Małe zmiany graficzne są zawarte w cenie, wykonanie bardziej skomplikowanego projektu graficznego jest dodatkowo płatne. Nasz grafik pomoże wykonać dla Ciebie wymarzoną grafikę, nawet złożoną z kilku zdjęć.

Zachęcamy do zamówienia próbki grafiki w celu weryfikacji jakości i odcienia obrazu. W przypadku braku zamówienia takiej próbki, reklamacje nie będą przyjmowane.

SAMODZIELNY MONTAŻ

Instrukcja montażu paneli szklanych - kliknij tutaj

 
Do montażu paneli szklanych należy używać wyłącznie bezoctowych, neutralnych klejów silikonowych. Zalecamy klej Lakma do luster. Można go kupić u nas w cenie 25 zł za tubkę. Jedna tubka starcza na około 1,5 m2.
Instrukcję montażu otrzymują Państwo do każdej wysyłki oraz przy odbiorze osobistym.


DODATKOWE INFORMACJE

 
Wszystkie tafle szkła szlifujemy dookoła w cenie.
 
Czas realizacji wynosi około 2 tygodni w przypadku szkła niehartowanego, natomiast dla szkła hartowanego - około 3-4 tygodni. Na wydłużenie czasu realizacji mogą mieć wpływ nietypowe wycięcia.
 
Standardowe otwory pod gniazdko mają średnicę 65 lub 70 mm. Wiercimy też inne otwory - pod armaturę, pod relingi, pod mocowania okapu. Wykonujemy wszelkiego rodzaju wycięcia i podcięcia - pod pochłaniacze, pod parapety, wycięcia na liczniki, wycięcia na wentylatory, otwory pod spłuczkę i nie tylko. Wszystkie wycięcia wykonujemy na własnym centrum CNC.
 
Z uwagi na indywidualny charakter zamówień, w przypadku zamówienia na odbiór osobisty do rozpoczęcia realizacji wymagana jest wpłata zaliczki. W przypadku wysyłki wymagane jest 100% przedpłaty. Czas realizacji liczony jest od momentu zaksięgowania kwoty na koncie.
 
Jeżeli chcesz zweryfikować jakość i odcień - możesz zamówić próbki. 1 próbka ma wymiar 30x20 cm. Koszt 1 próbki to 20 zł + koszt wysyłki 20 zł. Maksymalnie 3 próbki w jednej paczce.
 

 

WYSYŁKA

Nasze panele wysyłamy w bezpiecznych paczkach za pośrednictwem firm kurierskich i spedycyjnych. Wszystkie wymiary powyżej 50x50 cm są pakowane w bezpieczne skrzynie drewniane. Gwarantujemy dotarcie każdej przesyłki z panelami szklanymi w całości. 
 
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia należy niezwłocznie spisać z kurierem protokół szkody oraz przesłać go nam wraz ze zdjęciami uszkodzonego towaru. To uprawnia do całkowicie bezpłatnego wykonania i wysłania nowego produktu. Takie sytuacje należą jednak do rzadkości.
 
Na każdej paczce znajduje się koperta "DOKUMENTY dla klienta", w której znajdą Państwo instrukcję montażu oraz paragon lub fakturę VAT.
 
Z naszej strony nie ma możliwości umówienia kuriera na konkretną godzinę. Kurier zazwyczaj dzwoni sam, aby umówić dogodną godzinę dostawy. W dniu wyjścia wysyłki z naszej firmy otrzymują Państwo mailowo dane do śledzenia. Kurier nie ma obowiązku wniesienia paczki do mieszkania.
 
Wysyłka paneli szklanych wiąże się z kilkoma ograniczeniami. Wszystkie panele do wysyłki muszą być hartowane. Najdłuższy możliwy wymiar do wysyłki to 250 cm.  Jeśli długość panelu jest większa niż 190 cm, wysokość nie może być większa niż 60 cm. Poniżej 190 cm długości maksymalna wysokość to 100 cm.
 

GWARANCJA

Poniżej znajdą Państwo warunki gwarancji na nasze produkty.

 

gwarancja

Skontaktuj się z nami

Glass Dekor
ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna

tel. 34 327 40 00

792 600 612

biuro@glassdekor.pl

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:00.
Odbiory możliwe od godziny 6:00.

Oddział Warszawa

Polub nas!