Glass Dekor, ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna
Oddział Warszawa
Oddział Trójmiasto
tel. 34 327 40 00
biuro@glassdekor.pl

Jak prawidłowo zamontować panele szklane do ściany?

Do klejenia paneli szklanych używaj wyłącznie bezoctowego silikonu neutralnego 

Dedykowany klej: Lakma do luster - dostępny u nas w stałej sprzedaży

1 tubka 300ml starcza na około 1,5 m2

Do montażu paneli szklanych nie należy używać klejów octowych, klejów do glazury, ani innych niesprawdzonych, ani niepolecanych przez nas klejów. W przypadku użycia kleju innego niż Lakma do luster, gwarancja nie obowiązuje.

Montaż paneli szklanych krok po kroku

1. Jeżeli ściana "kruszeje", nie jest jednolita lub odpada z niej farba, trzeba ją najpierw oczyścić i zagruntować. Następnie należy odczekać 48 godzin.

Panele możesz kleić bezpośrednio na płytkach ceramicznych, pod warunkiem, że dobrze trzymają się ściany.

2. Przygotuj podłoże do klejenia. Podłoże nie może być zakurzone, musi być czyste i odtłuszczone.

3. Przymierz panel szklany, sprawdź czy pasuje. Sprawdź czy wszystkie wymiary i odległości się zgadzają.

4. W razie potrzeby możesz użyć np. zapałki jako dystansu między szkłem, a podłożem, na którym się opiera.

5. Na panel nałóż punktowo silikon w odstępach co 15 cm. Średnica silikonowych kul powinna wynosić ok. 2 cm.

Przy otworach zastosuj dodatkową warstwę silikonu dookoła.

Instrukcja montażu Glass Dekor 1 1

6. Przed przyklejeniem szkła, upewnij się, że tafla będzie mieć podparcie od dołu, w przeciwnym razie szkło może spłynąć w dół. 
Klej zaczyna jednak wiązać od razu, więc tafla nie wymaga podparcia od frontu.

7. Pewnym ruchem przyłóż panel szklany do ściany. Jeżeli nie jest to konieczne, staraj się go nie odrywać. Możesz jednak delikatnie korygować jego położenie w prawo lub w lewo.

Instrukcja montażu Glass Dekor 2 1

8. Pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Jeśli masz wątpliwości odnośnie odpowiedniej przyczepności panela do podłoża, możesz zabezpieczyć go taśmą mocującą na czas schnięcia kleju.

Gniazdka elektryczne przykręcaj dopiero po 24 godzinach od momentu przyklejenia paneli.

Po zakończeniu montażu panelu szklanego i odczekaniu 24 godzin, oczyść powierzchnię szkła z ewentualnych śladów silikonu oraz brudu.

Jeżeli panele szklane były wcześniej w miejscu o znacząco różniącej się temperaturze, zalecamy wniesienie ich do docelowego pomieszczenia i odczekanie 24 godzin przed montażem.

Ważne: podczas całego procesu montażu należy wyjątkowo uważać na krawędzie panelu szklanego oraz na sam panel, gdyż szkło w postaci nieprzyklejonej do ściany jest wrażliwe na uszkodzenia. Panele szklane należy przenosić w pozycji pionowej i unikać naprężeń. W przypadku większych formatek zalecane jest użycie przyssawek do szkła, które również można znaleźć w naszej ofercie. Uderzenie narożnikiem szkła np. o posadzkę może skutkować roztraszkaniem się panelu. Podczas montażu zalecane jest stosowanie odpowiedniego zabezpieczenia BHP - rękawic oraz okularów ochronnych.

Powyższa instrukcja jest własnością firmy Glass Dekor i nie należy jej rozpowszechniać w innych miejscach.

Jeżeli szukasz sposobu na mocowanie szkła do ściany, powyższy poradnik posłuży Ci jako instrukcja krok po kroku. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie montażu paneli, przed jego rozpoczęciem skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 34 3274 000. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

Alternatywnym sposobem mocowania szyby do ściany jest jej montaż na piny lub dystanse - taki rodzaj montażu szyb stosuje się zazwyzaj w przypadku pojedynczych formatek, np. przezroczystych paneli osłonowych za kuchenką lub w przypadku tablic informacyjnych i reklamowych ze szkła lub dekoracyjnych szklanych obrazów. Dystanse oraz piny również znajdziesz w naszej ofercie - do wyboru mamy mocowania w kolorze srebrnym, czarnym oraz złotym.

IMG 6802

 

 

Skontaktuj się z nami

Glass Dekor
ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna

tel. 34 327 40 00

792 600 612

biuro@glassdekor.pl

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:00.
Odbiory możliwe od godziny 6:00.

Oddział Warszawa

Polub nas!