Glass Dekor, ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna
Oddział Warszawa
Oddział Trójmiasto
tel. 34 327 40 00
biuro@glassdekor.pl

Szklane panele w stylu retro mogą nawiązywać do charakterystycznych cech i wzorców występujących w retro designie. Styl retro często odnosi się do wzornictwa z lat 50., 60. i 70. XX wieku, więc panele tego typu mogą wykorzystywać charakterystyczne elementy z tamtych czasów. Oto kilka możliwości, jakie mogą być wykorzystane w szklanych panelach w stylu retro:

  1. Kolorystyka: Szklane panele w stylu retro mogą być wykonane w jaskrawych, żywych kolorach, które były popularne w tamtych czasach, takich jak pomarańczowy, żółty, zielony, turkusowy, lub pastelowe odcienie.

  2. Wzory geometryczne: Retro design często wykorzystuje wzory geometryczne, takie jak kręgi, kropki, pasy czy faliste linie. Panele szklane mogą być ozdobione takimi abstrakcyjnymi wzorami.

  3. Motywy roślinne: Wzory roślinne były również popularne w stylu retro. Szklane panele mogą przedstawiać stylizowane liście, kwiaty lub inne motywy roślinne.

  4. Wyraziste grafiki: Szklane panele w stylu retro mogą zawierać wyraziste grafiki, które nawiązują do ikonografii tamtych czasów, takie jak motywy kosmiczne, motoryzacyjne, muzyczne itp.

  5. Złote lub chromowane akcenty: Szklane panele mogą posiadać złote lub chromowane wykończenia, które dodają im luksusowego i stylowego wyglądu.

  6. Lustrzane elementy: Lustrzane powierzchnie były popularne w retro designie. Panele szklane mogą zawierać lustrzane elementy, które optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej charakterystyczny wygląd.

  7. Inspiracje vintage: Panele szklane w stylu retro mogą zawierać motywy vintage, takie jak reklamy z tamtych czasów, stare fotografie czy plakaty, które nadają im autentycznego charakteru.

  8. Klasyczne wzory mozaikowe: Wzory mozaikowe, szczególnie te w stylu retro, mogą być ciekawym rozwiązaniem na szklanych panelach, dodając im nostalgiczny wygląd.

Panele szklane w stylu retro to doskonały sposób na nadanie wnętrzu oryginalnego i nostalgicznie urokliwego charakteru. Dobór odpowiednich kolorów, wzorów i grafik pozwoli stworzyć unikalne i przyciągające wzrok dekoracje, które oddadzą ducha dawnych czasów.

Jeżeli jesteś fanem stylistyki vintage, skontaktuj się z nami, prześlij nam zdjęcie swojej kuchni, a nasz zespół graficzny przygotuje dla Ciebie wizualizacje paneli szklanych w stylu retro na Twojej kuchni!

Kup teraz panele szklane retro w naszym sklepie internetowym

 

 Sprawdź przykładowe realizacje - panele retro

Panele szklane z motywem orientalnych płytek w kuchni retro z beżowymi frontami

PANELE SZKLANE MOZAIKA retro

Nowoczesna kuchnia z panelem szklanym w stylu vintage

panele-szklane-retro

Kuchnia retro z panelami szklanymi z motywem róż

retro róże panel szklany

Przykładowe wzory paneli szklanych w stylu vintage, retro

panel szklany retro liście

panel szklany retro róże

panel szklany retro monstera

panel szklany retro comic

panel hartowany do kuchni retro design

retro panel szklany

panel szklany retro napisy

retro wzór na panel szklany

Więcej wzorów znajdziesz w zakładce WZORY 

Skontaktuj się z nami

Glass Dekor
ul. Prosta 30, 42-262 Poczesna

tel. 34 327 40 00

792 600 612

biuro@glassdekor.pl

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:00.
Odbiory możliwe od godziny 6:00.

Oddział Warszawa

Polub nas!